Bohemian_Switzerland_Pravcicka_gate_permit_pixabay1

ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO

PRAVČICKÁ BRÁNA, SOUTĚSKY, KÖNIGSTEIN, BASTEI, BAD SCHANDAU 

Pro někoho, kdo pochází z Českomoravské vrchoviny, jsou skalnaté homolovité útvary Českosaského Švýcarska téměř bizarní. Ráda se vracím na známé trasy k Pravčické bráně a soutěskám a přemýšlím, který z vtipných převozníků na mě tentokrát vyjde. Mám-li čas, hledám nová zákoutí např. v Jetřichovicích nebo Rynarticích, které jsou plné kouzelných starých podstávkových domů. Mým pravidelným cílem v této destinaci je samozřejmě také pevnost Königstein a Bastai s nádhernými výhledy do krajiny a na Labe.

Tak jako přírodu mám ráda i architekturu a vždy se těším na návštěvu starého obchodního městečka Pirna nebo projížďku kolem domu „sedmi bratří“ v termálním Bad Schandau.

Průvodcuji také v hlavním městě Svobodného státu Saska, Drážďanech a nedaleké Míšni, odkud pochází nejstarší evropský porcelán. Návštěva porcelánky určitě stojí za to! Prohlídka je dokonale zorganizována a některé porcelánové skvosty jsou opravdu unikátní. Historické centrum Míšně má příjemnou atmosféru a návštěvu lze spojit s popelčiným zámkem Moritzburg.

Published: 31. 8. 2019

Categories