Čičmany

SLOVENSKO

BRATISLAVA, MALOKARPATSKÁ VINNÁ CESTA, FATRA, TATRY, PAMÁTKY UNESCO

Na Slovensko cestuji často a ráda. Mám ráda slovenský folklór, přírodu, halušky, lokše i samotné Slováky – jejich smysl pro humor a pohostinnost.

Je to země mnoha barev a chutí. Se skupinami se věnuji turistice, přírodním i kulturním památkám. Osobně jsem se zamilovala do severní části, která vedle populárních horských destinací v Nízkých a Vysokých Tatrách nabízí i skvosty jako Spišský hrad (UNESCO), město Levoča s oltářem mistra Pavla (UNESCO), řadu jeskyní včetně Dämenovské a Dopšinské (UNESCO) nebo živý skanzen – horskou vesnici Vlkolínec. To vše na malém území s krátkými přejezdovými vzdálenostmi!

Dalším častým cílem mých cest je Bratislava. Těším se vždy na kávu a zmrzlinový pohár na vyhlídkové věži UFO s nádhernými výhledy na Bratislavský hrad a Dunaj.

Protože patřím k příznivcům dobrého vína, připravuji pro své skupiny návštěvy u vinařů na Malokarpatské vinné cestě (Svätý Jur, Pezinok, Modrá). Takové posezení ve sklípku několik století starém, kvalitní víno, dobré jídlo a povídání sympatického vinaře je zážitkem, na které pak dlouho vzpomínáte.

Published: 31. 8. 2019

Categories