Banner na web Maďarsko fin

Maďarsko

BALATON, ZAJÍMAVÁ MÍSTA KOLEM BALATONU

Balaton byl v ČR oblíbenou turistickou destinací v době mého dětství. V současné době takové popularity nedosahuje, i když má co nabídnout. Mohl by vás překvapit upraveným a čistým pobřežím, vyšperkovanými ulicemi s bohatou květinovou výzdobou, která začíná u prvního domu ve městě a končí s posledním městským sloupem.

Balaton není jenom o koupání a cyklostezkách. V oblasti je řada zajímavých míst jako například levandulová Tihany – jedno z nejhezčích malých měst, které jsem v minulém roce poznala. Podnikavé Maďary napadlo, že by svou nabídku pro turisty mohli ještě zdokonalit, a začali s pěstováním levandule. Dotáhli to k dokonalosti. V době levandulových slavností (ale i v jinou roční dobu) si zde zakoupíte tradiční i netradiční výrobky z levandule jako mýdlo, šampon, likér, i skvělou levandulovou zmrzlinu. Navíc je to kouzelné historické město se zajímavými památkami a lidovou architekturou.

Nedaleko jezera nebo na cestě k/od Balatonu najdete i jiná zajímavá místa jako město Keszthely se zámkem rodu Festetics, lázně Hévíz s nejhlubším termálním jezerem v Evropě nebo opatství Pannonhalma, zapsané na seznam UNESCO.

Published: 31. 8. 2019

Categories